Január végén a második workshopot tartottuk a SENTINEL mentoring pilotban résztvevő hét vállalkozásnak és képviselőiknek. A workshopon projektvezető partnerünk, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat ügyvezető alelnöke, Győri-Dani Lajos is előadást tartott. Ezután Péter moderálta a megbeszélést, amelyben Anikó egy árazási- és költségvetési blokkot tartott, Kovács Gábor (Málta) pedig esettanulmányt mutatott be. Partnereink (Búzavirág, Homoki Varázskert, Szimbiozis. HetedhétHatár, Remodel, Strázsa Tanya) elhozták termékeiket is. A megbeszélésen külső támogatónk, a Belügyminisztérium képviselői is résztvettek. A munkát az üzleti tervekkel és a hálózatosodással folytatjuk!
0 Comments
A DUE Médiahálózat NEMZETI CIVIL AKADÉMIA 2019 címmel, ingyenes, négyalkalmas kommunikációs képzést tart civill szervezetek számára, amelyre mindenkit nagy szeretettel várnak.
A képzéssorozatra többek között az alábbi neves embereket hívták meg: Szayly József kommnunikációs szakembert, dr. Balázs Géza nyelvész és néprajzkutatót, Dede Éva pszichológust és,hogy mégegy nevet említsünk, Pölcz Ádám nyelvészt aki az ELTE Tanítóképző karáról érkezik majd. A meghívottak előadásaikkal segítsenek a szervezeti kommnikációs készségeinket fejleszteni, csakúgy ,mint a levelezési formák elsajátítását, a megszólítási formlák fontosságát és, továbbá, hogy miként érhetnek célba a társadalmi szervezetek ötleteik, terveik. A következő időpontokban lesz megtartva a workshop: 2019. Január 23. /// Január 30. /// Február 6. /// Febrár 13. Esemény helyszín: 1072 Budapest Rákóczi út 38. (1-2.)14-es kapucsengő Mint, azt a fentiekben említettük, az esemlnyen való részvételingyenes, viszont regisztrációhoz kötött. Részvételi szándékát due@due.hu e-mail címen tudja jelezni. További információkat itt olvashat: DUE Online-on 2018 decemberben a ŠENT és partner szervezetei megrendezték a 9. Nemzetközi Társadalmi Gazdaség Konferencia napokat Szlovéniában. Ennek keretében az európai társadalmi vállalkozások jövőképe került szóba. Bemutatták azokat a projekteket, ahol szlovén partnerek is vannak. A résztvevők megismerkedtek egy olyan nagyvállalati vezetővel, aki egy társadalmi vállalkozáson keresztül lett befektető. Szintén terítékre került a Maribor: Európa társadalmi vállalkozás fővárosa 2018 jelentés is. .Workshopok és matchmaking is zajlott (azaz a vállalkozások tárgyalhattak bfektetőkkel is). Bővebb információ:
https://www.sent.si/ A KONETT Team csapata, Anikó, Eszter és Péter, a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal közösen a Magyarországon hat kisvállalkozó mentorálását vállalta a SENTINEL Project keretein belül. A kiválasztott hat szervezet:
Az érintett hat szervezet közül mindegyik hátrányos helyzetű és fogyatékkal élôk foglalkoztatására jött létre és az évek során, velük együtt elôállított kézmûves termékekkel szeretnének megjelenni és fennmaradni a piacon, mint mellékvállalkozás vagy, akár egy új vállalkozás. Idén mindegyik társadalmi szervezethez ellátogattunk, November 21-én pedig a Magyar Máltai Szeretetszolgálat budapesti fôépületében tartottunk egy közös workhopot, amelyre minden szervezettôl meghívtunk képviselôket. A workshop alatt megismerhették egymást személyesen is és sikeresen el tudtunk kezdeni a piaci összefogáson dolgozni. A fő téma az üzleti tervezés és a hálózatépítés volt. A következô találkozót 2019. januárjára tervezzük. Az olaszországi Trento városában 2018 November 14-15. Között megrendezésre került a harmadik nemzetközi SENTINEL Project workshop, tréning és irányító bizottsági ülés, amelynek fogadó- szervezete a CooperazionTrentina volt, szakmai vezetője pedig az olasz CEI (Central EuropeanInitiative) és a német SI (Social Impact). A két napig tartó találkozón az alábbi országokból érkeztek a munka-partnerek: Csehország, Szlovénia, Németország, Magyarország, Lengyelország és Olaszország.
Elôadások és csoportmunkák során többek között a kis-és szociális vállalkozások termékeinek piaci megjelenéséhez szükséges marketing-rôl, reális fenntarthatósági opcióiról, brandingrôl és állami finanszírozási lehetôségekrôl valamint az eredmények és hatások méréséről esett szó. Minden esetben, minden társadalmat tekintve közös nevezônek számít a kisvállalkozók lokális támogatása. Más szóval, akkor tud egy nem multinacionális termelô kedvezôen és hosszútávon megmaradni, ha a helybeli társadalom polgárait széleskörben elérte a termêke és a vevôköre elégedett az áruval, így idôrôl idôre visszatérô támogatóváválik. Fontos és nehéz feladat kistermelôként megtalálni egy olyan piaci rést a tömegtermeléssel szemben, ami egyedülálló produktumnak számít a fogyasztóiparban. Európa fejlettebb országait tekintve korunkban jelenleg az adalékmentes élelmiszerek, kozmetikumok és kézműves tárgyak számítanak különlegesnek. A workhopsról készült rövid angol nyelvű videót itt lehet megnézni: https://www.facebook.com/237054563465649/posts/497900007381102/ A szociális szervezeteket segítô project egyik végcélja, hogy az említett szervezetek számára és az ô segítségükkel lélétrehozzunk egy szinvonalas és fenntartható hálózati mûködést. Belföldi és nemzetközi összeköttetésekkel egyaránt. A Kisléptékű Termékelőállítők Érdekképviselete elindította a magyarországi RÉL (rövid élelmiszerlánc) Innovációs hub-ot. A projektet a Horizon 2020 program támogatja.
A technológiai és informatikai háttérről a szervezet honlapján több információ is található. A projekt eheti eseményéről az alábbiakban lehet informálódni: Budapest belvárosában, a turista és szórakoztató ipar kellős közepén a Kazinczy utca 48-as szám alatt található Ellátó kertben minden hét szerdáján délután 4-től megnyitja kapuját a Finom Placc kistermelői piac. Ahogy azt a piac nevéből is láthatjuk, finomabbnál finomabb minőségi ételeket és italokat vásárolhatunk itt, támogatva ezzel a termelői kisvállalkozókat, akik a multinacionális szupermarketek nyomása ellenére is kitartanak saját termékeik előállítása mellett. Az esemény Császári Flóra szervezésének eredménye, aki már több „placc” megvalósítását tudhatja magáénak Budapest különböző pontjain. A Finom Placc egy viszonylag fiatal kezdeményezés, 4-5 hete indult, és annak ellenére, hogy a virtuális portálokon kiemelkedően színvonalas arculattal jelent meg, ahhoz, hogy fennmaradhasson, szüksége lesz még szélesebb körök eléréséhez. Más szóval: még több embernek kell ismernie és ellátogatnia a piacra, hogy a termelőknek megérje minden héten felutazni a portékájával a fővárosba. Fontos megemlítendő példa az együttműködésre ez az esemény, mert az árusok egymást nem riválisaként tekintve, hanem egymást segítve vesznek részt itt. A kistérségi termelői kisvállalkozók számára a Finom Placc egy nagyon kiváló lehetőség a termékértékesítésre, mert az ország egyik legforgalmasabb pontján helyezkedik el és kedvező áron nyújt asztal-bérlést, külön részvételi és regisztrációs díj pedig nincsen. Továbbá egy egész piac mindig sokkal vonzóbb a vásárló közönség számára. Még Több információért Látogasson el a Finom Placc Facebook oldalára
Az Európai Unió Jobb vállalkozáspolitikai eszköz néven létrehozott egy interneten elérhető eszköz-rendszert, amelynek segítségével helyi, regionális és nemzeti szinten megcélozható a különféle társadalmi csoportok bevonása a vállalkozásokba és egyben a társadalmi vállalkozások fejlesztése is. A felületen innovatív ötletek, nemzetközi esetpéldák, politika-tervező sablonok találhatók. Elősegíti a különféle érdekhordozók bevonását is. A projektünk során biztosan alkalmazni fogjuk és visszatérünk az eredményeire.
|
SENTINEL FOR THE SOCIAL ENTERPRISE
Régi vágyunk valósult meg akkor, amikor az Interreg CE programon belül elindíthattuk, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által vezetett partneri együttműködésben a SENTINEL projektet. A projekt közép-európai társadalmi vállalkozások támogatására jött létre. A szervezetfejlesztési és vállalkozástámogatási tapasztalatainkkal e vállalkozások menedzselésének és hálózatosodásának elősegítésében tudunk hozzáadott értéket jelenteni. Archives
February 2019
Categories |
|