Happy Change! Szervezeti változtatás a CELP-M kódolással
Kezdetben volt az ellenkezés.
"Nem akarunk változást.
Nem kell nekünk változásmenedzsment."
A kérdésre, miért?, pedig:
"Alapvetően jól csináljuk a dolgunkat.
A legtöbb dologra nincs ráhatásunk.
A változás hosszú, végtelen folyamat, nem lehet megjósolni az eredményét."
Azután jött az igenlés.
"Nyitottak vagyunk a változásra.
Folyamatosan változunk."
Mára a változásmenedzsment beépült a szóbeszédbe. A gyakorlata az értelmezését, a felelőseit, az együttműködés módját illetően eltérő - van, ahol minden változásmenedzsment; van, ahol csak az, amit nemzetközi módszertan alapján végeznek; van, ahol a vezetők akarnak mindent kézben tartani, és van, ahol kineveznek egy felelőst.
Könyvünkben elmondjuk, szerintünk mi a változásmenedzsment, és kipróbált modellt mutatunk be a megvalósítására.
A változások sokszor a hiábavalóság, eredménytelenség, zavarodottság, bizonytalanság érzetét keltik bennünk, szervezeti munkatársakban. A változtatás pedig lehet ennél élvezetesebb is. Nem kevesebb erőfeszítésről, hanem tiszteletről, kölcsönösségről, együttműködésről, értelmes munkáról beszélünk, amit az emberek megérdemelnek és igényelnek is. Ráadásul, ezek szükségesek és elégségesek is lehetnek ahhoz, hogy sikeres legyen a változtatás.
Könyvünkben elmondjuk, szerintünk hogyan.
A Happy Change! Szervezeti változtatás a CELP-M kódolással szervezetek olyan tagjainak, képviselőinek szól, akik tudnak, és/vagy akarnak változtatni. Akiket foglalkoztat a jobbítás, a boldogabb munkavégzés lehetősége.
Ehhez a változtatások nehézségein, sok munkán vezet az út. Ez többnyire nem lélekemelő. Az állandósuló változások között a boldogság érzetéhez a szervezettség, vezetettség, együttműködés, kölcsönösség, megbecsülés erősítésén jutunk el.
A módszeresség része az is, hogy a mindennapokba beépül a törődés az emberekkel, önmagunkkal és másokkal.
A CELP-M modell a kultúra, környezet, vezetés és emberek kódját és összefüggéseit, támogató módszereit, úgymint a projekt menedzsment, kompetenciafejlesztés, kommunikációs és szerepköri rendszer ismerteti.
A modellt a szerző és munkatársai több mint egy évtizede alkalmazzák, fejlesztik, a gyakorlatban tökéletesítik.
Az egyes elemeknél a könyv hangsúlyozza azokat a tényezőket, amelyeknek fejlesztése erősítheti a boldogság érzetét (az ún. "happy change faktort") a változtatásban.
A CELP-M kódolás a könyvben diagnosztikai eszközök és esetpéldák bemutatásával teljesedik ki.
A 120 oldalas könyv nyomtatásban és digitálisan is elérhető.
A könyvet egy 70 oldalas munkafüzet egészíti ki, amely egyéni és csoportos munkával feladatok és gyakrolatok segítségével vezeti végig a felhasználót a CELP-M kódolás használatán.
A Happy Change! könyv egyes részleteibe itt olvashatsz bele:
happychange1_sampler.pdf
Ha meggyőzött az ismertető, a könyveket itt tudod megrendelni:

A szerzőről:
Nagy Péter közgazdász, rendszerszervező, MBA és CIC, vezetési tanácsadó, projekt- és szervezetfejlesztési, változásmenedzsment szakértő.
Széleskörű szektoriális tapasztalata van, mindenféle szervezettel dolgozott (multi, KKV, NGO, központi és helyi közigazgatás, oktatás, társadalmi vállalkozás, civil szervezet). Több publikációja jelent meg, több egyetemen tanított.
Nemzetközi környezetben is dolgozott, Európában, Amerikában és Afrikában is.
Szakmai profilja itt megtekinthető:
https://www.linkedin.com/in/peter-nagy-0a192b3/
Amennyiben sem a könyvismertető, sem a szerző bemutatása nem győzött meg, ám van kérdésed a könyvvel, annak felhasználásával kapcsolatban, kérjük, írj egy üzenetet - írd meg a kérdésed, vagy kérj egy visszahívást.
NEM CSAK AZ ELADÁS A LÉNYEG,
HANEM HOGY ÁT TUDJUK ADNI A MEGGYŐZŐDÉSÜNKET:
MÓDSZERÜNK SEGÍT NEKED!
Proudly powered by Weebly