• KONETT Team
  • SZERVEZET-FEJLESZTÉS
  • PROJEKT-MENEDZSMENT
  • TANULÁS ÉS TUDÁS
  • AJÁNLÁSOK
  • Happy Change!
  • Mo
  • Order form
  • REFERENCIA LISTA
  • Change Clinic Blog
  • ENGLISH
  • SENTINEL project blog
  • KONETT Team
  • SZERVEZET-FEJLESZTÉS
  • PROJEKT-MENEDZSMENT
  • TANULÁS ÉS TUDÁS
  • AJÁNLÁSOK
  • Happy Change!
  • Mo
  • Order form
  • REFERENCIA LISTA
  • Change Clinic Blog
  • ENGLISH
  • SENTINEL project blog
Search by typing & pressing enter

YOUR CART

Picture

11/23/2018 0 Comments

SENTINEL workshop

A KONETT Team csapata, Anikó, Eszter és Péter, a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal közösen a Magyarországon hat kisvállalkozó mentorálását vállalta a SENTINEL Project keretein belül. A kiválasztott hat szervezet:

  • Remodel Studio – Tudásklaszter Kft, Szeged
  • Szimbiózis Alapítvány, Miskolc
  • Búzavirág Alapítvány, Vámosújfalu
  • Homoki Varázskert Szociális Szövetkezet, Kecskemét
  • Angyalliget Alapítvány Sütifarm projektje, Balmazújváros
  • Hetedhét Határ Szociális Szövetkezet, Gyulaj
 
Az érintett hat szervezet közül mindegyik hátrányos helyzetű és fogyatékkal élôk foglalkoztatására jött létre és az évek során, velük együtt elôállított kézmûves termékekkel szeretnének megjelenni és fennmaradni a piacon, mint mellékvállalkozás vagy, akár egy új vállalkozás.
Idén mindegyik társadalmi szervezethez ellátogattunk, November 21-én pedig a Magyar Máltai Szeretetszolgálat budapesti fôépületében tartottunk egy közös workhopot, amelyre minden szervezettôl meghívtunk képviselôket. A workshop alatt megismerhették egymást személyesen is és sikeresen el tudtunk kezdeni a piaci összefogáson dolgozni. A fő téma az üzleti tervezés és a hálózatépítés volt. A következô találkozót 2019. januárjára tervezzük.
 

Picture
Picture
Picture
Picture
0 Comments

11/17/2018 0 Comments

SENTINEL Project Meeting Trento

Az olaszországi Trento városában 2018 November 14-15. Között megrendezésre került a harmadik nemzetközi SENTINEL Project workshop, tréning és irányító bizottsági ülés, amelynek fogadó- szervezete a CooperazionTrentina volt, szakmai vezetője pedig az olasz CEI (Central EuropeanInitiative) és a német SI (Social Impact). A két napig tartó találkozón az alábbi országokból érkeztek a munka-partnerek: Csehország, Szlovénia, Németország, Magyarország, Lengyelország és Olaszország.

Elôadások és csoportmunkák során többek között a kis-és szociális vállalkozások termékeinek piaci megjelenéséhez szükséges marketing-rôl, reális fenntarthatósági opcióiról, brandingrôl és állami finanszírozási lehetôségekrôl valamint az eredmények és hatások méréséről esett szó. Minden esetben, minden társadalmat tekintve közös nevezônek számít a kisvállalkozók lokális támogatása. Más szóval, akkor tud egy nem multinacionális termelô kedvezôen és hosszútávon megmaradni, ha a helybeli társadalom polgárait széleskörben elérte a termêke és a vevôköre elégedett az áruval, így idôrôl idôre visszatérô támogatóváválik.

Fontos és nehéz feladat kistermelôként megtalálni egy olyan piaci rést a tömegtermeléssel szemben, ami egyedülálló produktumnak számít a fogyasztóiparban. Európa fejlettebb országait tekintve korunkban jelenleg az adalékmentes élelmiszerek, kozmetikumok és kézműves tárgyak számítanak különlegesnek.

A workhopsról készült rövid angol nyelvű videót itt lehet megnézni:
https://www.facebook.com/237054563465649/posts/497900007381102/

​
A szociális szervezeteket segítô project egyik végcélja, hogy az említett szervezetek számára és az ô segítségükkel lélétrehozzunk egy szinvonalas és fenntartható hálózati mûködést. Belföldi és nemzetközi összeköttetésekkel egyaránt. 
​

 

Picture
Picture
Picture
Picture
0 Comments

11/10/2018 0 Comments

RÉL PROJEKT A KISLÉPTÉK SZERVEZÉSÉBEN

A Kisléptékű Termékelőállítők Érdekképviselete elindította a magyarországi RÉL (rövid élelmiszerlánc) Innovációs hub-ot. A projektet a Horizon 2020 program támogatja.
A technológiai és informatikai háttérről a szervezet honlapján több információ is található. A projekt eheti eseményéről az alábbiakban lehet informálódni:



Kislépték FB
0 Comments

11/8/2018 0 Comments

A FINOM PLACC BEMUTATKOZÁSA

Budapest belvárosában, a turista és szórakoztató ipar kellős közepén a Kazinczy utca 48-as szám alatt található Ellátó kertben minden hét szerdáján délután 4-től megnyitja kapuját a Finom Placc kistermelői piac. Ahogy azt a piac nevéből is láthatjuk, finomabbnál finomabb minőségi ételeket és italokat vásárolhatunk itt, támogatva ezzel a termelői kisvállalkozókat, akik a multinacionális szupermarketek nyomása ellenére is kitartanak saját termékeik előállítása mellett. Az esemény Császári Flóra szervezésének eredménye, aki már több „placc” megvalósítását tudhatja magáénak Budapest különböző pontjain. A Finom Placc egy viszonylag fiatal kezdeményezés, 4-5 hete indult, és annak ellenére, hogy a virtuális portálokon kiemelkedően színvonalas arculattal jelent meg, ahhoz, hogy fennmaradhasson, szüksége lesz még szélesebb körök eléréséhez. Más szóval: még több embernek kell ismernie és ellátogatnia a piacra, hogy a termelőknek megérje minden héten felutazni a portékájával a fővárosba.
Fontos megemlítendő példa az együttműködésre ez az esemény, mert az árusok egymást nem riválisaként tekintve, hanem egymást segítve vesznek részt itt.
A kistérségi termelői kisvállalkozók számára a Finom Placc egy nagyon kiváló lehetőség a termékértékesítésre, mert az ország egyik legforgalmasabb pontján helyezkedik el és kedvező áron nyújt asztal-bérlést, külön részvételi és regisztrációs díj pedig nincsen. Továbbá egy egész piac mindig sokkal vonzóbb a vásárló közönség számára.

Picture

Még Több információért Látogasson el a Finom Placc Facebook oldalára

https://www.facebook.com/finomplacc/
0 Comments

    SENTINEL FOR THE SOCIAL ENTERPRISE

    Régi vágyunk valósult meg akkor, amikor az Interreg CE programon belül elindíthattuk, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által vezetett partneri együttműködésben a SENTINEL projektet. A projekt közép-európai társadalmi vállalkozások támogatására jött létre. A szervezetfejlesztési és vállalkozástámogatási tapasztalatainkkal e vállalkozások menedzselésének és hálózatosodásának elősegítésében tudunk hozzáadott értéket jelenteni.

    A magyarországi társadalmi vállalkozások helyzetének feltérképezésekor azt tapasztaljuk, hogy a kb egy évtizeddel ezelőtti, a szociális szövetkezetek dominanciáját mutató helyzethez képest már a legkülönfélébb jogi és szervezeti formában működő civil szervezetek, nonprofit társaságok tevékenykednek társadalmi célok és innovációk megvalósításán.

    Tiszteljük ezeket a szervezeteket, amelyek a közösségi és helyi érdekek mentén elsősorban segíteni akarnak. Másodsorban pedig minél jobban működni, és ennek fontos eleme az irányítás és a piaci fellépés. Úgy gondoljuk, ha ebben tudunk a kiválasztott szervezeteknek és vezetőiknek, stábjuknak segíteni, hasznos lesz a projektünk.

    A közreműködő országokban is vegyes a kép a társadalmi vállalkozások meghatározása, jogi szabályozása és fontossága és beágyazódása terén..

    Archives

    June 2020
    May 2020
    April 2020
    March 2020
    February 2020
    December 2019
    November 2019
    October 2019
    September 2019
    August 2019
    July 2019
    June 2019
    May 2019
    April 2019
    March 2019
    February 2019
    January 2019
    November 2018
    October 2018
    June 2018
    May 2018
    April 2018
    March 2018
    January 2018
    December 2017
    November 2017
    June 2017

    Categories

    All

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.